Komora Plus

Představení klienta

Hospodářská komora České republiky je nevládní organizací usilující o zkvalitnění podnikatelského prostředí. V současnosti čítá několik desítek aktivních členů a má pobočky v jednotlivých krajích. Mezi své členy distribuuje již mnoho let magazín Komora, který připravuje naše partnerská agentura COT Group, a zároveň jim poskytuje plnou informační podporu ohledně nové legislativy a podnikatelských příležitostí.

Problém, se kterým klient přišel

Hospodářská komora se rozhodla využít velkého množství vysoce hodnotných informací plynoucí ze spolupráce s předními ekonomy, leadery českého byznysu i hospodářskými komorami v zahraničí. Proto se rozhodla kromě tištěného magazínu spustit i svůj vlastní portál s ekonomickým zpravodajstvím a hledala partnera pro jeho technickou realizaci.

Naše řešení

Naším úkolem bylo vytvořit design a následně celý web zrealizovat. V rámci grafiky webu jsme usilovali o maximálně čistý design, ve kterém vyniknou hlavní prvky webu a který bude odpovídat stylu předních ekonomických zpravodajských portálů ve světě.

Galerie

Vypsané články na hlavní straně jsou kombinací výběru redakce a nejnovějších článků. Aby nedocházelo k duplicitám, připravili jsme speciální skript, který zajistí, že se žádný článek na hlavní stránce nevypíše dvakrát.

 

Vzhledem ke kvalitě obsahu navázala redakce portálu partnerství se Seznamem v rámci programu Seznam Newsfeed, kdy se vybrané články zobrazují na hlavní stránce Seznamu, kterou denně navštíví až milion lidí. Tato integrace pro nás znamenala vytvořit mechanismus, v rámci kterého redaktoři webu odesílají Seznamu články k posouzení.

 

Zároveň jsme museli řešit souběh vlastního reklamního systému webu a reklamního systému Seznamu. V souladu s podmínkami programu Seznam Newsfeed se jiná reklama zobrazuje lidem, kteří přišli ze Seznamu, a lidem, kteří přišli z ostatních zdrojů návštěvnosti.

Dosažené výsledky

Přestože od startu portálu uplynulo jen několik málo měsíců, dosahuje díky partnerství se Seznamem některé dny jeho návštěvnost desítek tisíc unikátních uživatelů. Portál se tak postupně etabluje ve společnosti zaběhlých hráčů typu iHned.cz, e15.cz apod.

Komoraplus.cz

Navštívit web

Další kroky

Na webu nyní zavádíme mechanismus pro zpoplatnění části obsahu. Pro členy Hospodářské komory bude obsah i nadále zdarma. Ostatní uživatelé si budou moci zakoupit roční předplatné, popřípadě zaplatit za jednotlivý článek, který je zajímá.