Pardubický kraj žije

Netradiční podporu pro místní podnikatele a občany vymyslela společnost Testuj.to vedená Evou Čejkovou Vaškovou. Jedná se o projekt komunitních portálů. “Tento projekt je logickým pokračováním našich dosavadních aktivit. Již několik let nabízíme externím subjektům možnost nabídnout své produkty/služby k testování reálnými lidmi výměnou za recenze, které se automaticky publikují na sociální sítě nebo cenový srovnávač Heuréka.cz. V souvislosti s ekonomickými dopady COVID-19 pandemie nás napadlo, že bychom tuto službu nabídnout i českým městům.” shrnuje Eva Čejková Vašková ideu projektu.

 

Celý princip portálu je vlastně velmi jednoduchý: místní podnikatelé nabízí prostřednictvím Testuj.to své produkty a služby k otestování obyvateli daného města. To jim pomůže zvýšit známost v regionu i bez velkých výdajů za reklamu. U podnikatelů se širší působností (například e-shopy) jim naše recenze pomohou zaujmout i jiné potenciální zákazníky prostřednictvím sociálních sítí. Naopak místní občané se mohou přihlásit k otestování těchto produktů a služeb. Kromě toho si mohou založit svůj vlastní blog a sdílet veškeré své zajímavé zážitky vztahující se k jejich městu. „Osobně jsem moc ráda, že začínáme právě v mém rodném kraji i díky podnětnému a rychlému přístupu Rady Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a vicehejtmanem Romanem Línkem,” doplňuje Eva Čejková Vašková.

Fresh jako dodavatel webové části

Naši aplikaci Testuj.to vyvíjíme přes 10 let a integrovali jsme ji již s nespočtem jiných portálů. V tomto případě jsme však sami potřebovali portál vytvořit. Na Fresh jsem se obrátila na základě doporučení. Oceňuji především jejich schopnost najít samostatně řešení a partnerský přístup.” popisuje Eva Čejková Vašková důvody pro angažování marketingové agentury Fresh.

 

Díky zvolení standardizovaných technologií jsme zvládli celý projekt dodat za méně než měsíc. Naším úkolem bylo dodat veřejnou část webu, připravit uživatelskou zónu včetně blogovacího rozhraní a zajistit integraci s testovací aplikací. Chtěli jsme se vyhnout dvojímu přihlašování, a proto mezi oběma aplikaci dochází k autorizaci, takže může uživatel najednou obsluhovat svůj blog a testovací aplikaci s jedním účtem.” popisuje technické řešení projektu Radim Bílý, který je na straně Freshe zodpovědný za realizaci projektu.

Pardubickykrajzije.cz

Navštívit web

Začínáme v Pardubickém kraji

Prvním českým krajem, který tuto službu využil, je Pardubický kraj, kde byl spuštěn portál Pardubickykrajzije.cz. „Podpořili jsme tuto aktivitu, protože může být jedním z nástrojů, který v době pocovidové pomůže rozhýbat malé a střední podnikání v kraji. Zároveň chceme v roce pro kulturu velmi svízelném inspirovat občany k návštěvám krajem zřizovaných muzeí a galerie, do nichž jsme věnovali volné rodinné vstupenky. Věřím, že se přidají i další organizátoři kulturních akcí na území kraje,“ uvedl Roman Línek.

 

Naší ambicí rozhodně není realizovat projekt jen v jednom kraji. Již nyní jednáme s dalšími kraji i městy, která mají o projekt zájem. Spuštění portálu v dalším městě je otázkou maximálně 2 týdnů, a tak věřím, že komunity v regionech budou rychle růst.” závěrem dodává Eva Čejková Vašková.