Bude Váš web penalizován v příští aktualizaci algoritmu?

26. 1. 2015 Marketing, SEO, PPC, sociální sítě

Nejpoužívanější vyhledávač na světě Google, začal masově oslovovat majitele webových stránek s upozorněním na chyby webových stránek, které se vyskytují při prohlížení v mobilním zařízení. Nezapomněl k tomu také dodat, že web, který není optimalizován pro mobilní zařízení, bude „odpovídajícím způsobem zařazen mezi výsledky vyhledávání“.

Co to znamená pro majitele webových stránek? Znamená to, co mnozí předpovídají již několik let. S narůstajícím počtem smartphonů a tabletů mezi řadovými spotřebiteli již nadále jednoduše není možné ignorovat, zda pro ně Vaše webová prezentace je či není připravena. Na oficiálním blogu společnosti Google bylo uvedeno již v listopadu 2014, že experimentují s novým faktorem, který určuje, zda webové stránky získají dobré pozice ve vyhledávání – a tím je samozřejmě optimalizace pro mobily.

Mohli jste si povšimnout, že při vyhledávání v mobilním zařízení mají některé webové stránky nové označení „Optimalizováno pro mobily“.

Jak Google soustavně naznačuje, zdá se, že webové prezentace, jež jsou vůči mobilům a tabletům přátelské, budou v budoucnosti získávat stále větší výhody – a to především v obsazování lepších pozic ve vyhledávání. Již nyní jsou při mobilním vyhledávání upřednostňovány, ale můžeme zatím pouze diskutovat, zda nakonec nedojde k tomu, aby optimalizace pro mobily byla brána jako obecný faktor pro všechny druhy vyhledávání.

Vzhledem k tomu, že některé analýzy předpokládají, že v tomto roce (2015) bude více lokálních vyhledávání provedeno skrze mobil nežli počítač, ani bychom se nedivili, kdyby se tak stalo.

Mezi odborníky se v této chvíli šíří zprávy, ačkoli samotný vyhledávač zatím nic nepotvrdil, že se schyluje k něčemu opravdu velkému. Možná bude vypuštěna nová aktualizace, která částečně smete weby neoptimalizované pro mobil. Těžko nyní soudit, každopádně je zde otázka pro Vás – je Váš web na něco takového připraven, nebo ne? Pokud si nejste jisti, kontaktujte nás a podíváme se na to!

Takto vypadalo upozornění rozesílané Googlem:

gwt