Cílíte na řidiče? Oslovte je reklamou v navigaci Waze

Waze je globální navigační aplikace, která vyrostla díky komunitě řidičů. Ti mezi sebou sdílí užitečné informace o zácpách, dopravních omezeních i policejních hlídkách. Celosvětově využívá Waze více než 130 milionů uživatelů. V Praze dle webu wazestats.com tuto aplikaci při dojíždění používá ve špičce v jednu chvíli až 14 000 řidičů. Ty z nich, kteří jsou právě v okolí vaší pobočky, můžete velmi jednoduše a zároveň účinně oslovit reklamou. Waze reklamy jsou vhodným doplňkem pro Google reklamy (Google vlastní Waze), ale mohou fungovat i samostatně.
 
Vaše reklama může mít formu sponzorovaného výsledku vyhledávání v rámci aplikace (podobně jako ve vyhledávačích Google a Seznam), váš podnik můžete také zvýraznit logem na mapě, které se zobrazí řidičům poblíž. Pro větší inzerenty Waze nabízí také “Zero speed takeovers” – bannery, které se zobrazí přes celou obrazovku ve chvíli, kdy řidič zastaví.

Pro koho jsou Waze Ads vhodné?

Reklamy ve Waze jsou nejvhodnější pro místní podniky, především restaurace, obchody a také služby spojené s auty (autoservisy, myčky, showroomy). Dovolit si je můžou i malé podniky, minimální rozpočet základní varianty reklam 2$ na den, naopak pokročilejší funkce se zpřístupní až při rozpočtu 169$/den nebo více.

Jaké jsou výhody Waze Ads?

Zatímco na Facebooku a v klasických vyhledávačích panuje nelítostná konkurence, Waze je zatím pro většinu inzerentů neprobádaná oblast. Skvělých výsledků proto můžete dosáhnout i s omezeným rozpočtem. Waze má navíc nízké vstupní náklady a relativně nízkou náročnost na správu kampaně, pro základní test účinnosti kampaně vám budou stačit jednotky tisíc korun. Zároveň budete vědět, jestli peníze investujete efektivně. V reálném čase si totiž můžete ověřit nejen počet oslovených řidičů, ale také kolik řidičů nastavilo jako cíl cesty váš podnik.  Naopak nevýhodou, se kterou musíte počítat, je omezená možnost cílení. Cílit totiž můžete pouze na všechny řidiče v nastaveném okolí podniku bez rozdílu jejich demografie a chování. Rozsáhlejší možnosti mají až větší inzerenti.

Zaujaly vás Waze reklamy? Chcete s  nimi vstoupit do světa online marketingu, nebo je začlenit do současného mixu? Napište nám na ppc@freshservices a naši specialisté vám rádi poradí.

David Mynář

David Mynář

V roce 2014 nastoupil do Freshe jako junior, od roku 2019 je jedním z partnerů. Webová analytika, strategie a práce s daty jsou jeho největší specializací. Vede celé naše marketingové oddělení.

Přihlaste se k odběru novinek

  Platební brána Stripe - proč ji (ne)nasadit na váš web?

  Platební brána Stripe – proč ji (ne)nasadit na váš web?

  Platební brány usnadňují život milionům podnikatelů, kteří prodávají přes internet. Umožňují jednoduché a okamžité inkaso […]

  Číst více
  Jak se vzdělávat v marketingu? Radim prozradil své zdroje

  Jak se vzdělávat v marketingu? Radim prozradil své zdroje

  Jedna z cest, jak uspět ve světě marketingu, je včas rozpoznat nové příležitosti a vědět, […]

  Číst více
  Dočkáme se hojnějšího využívání dynamického pricingu mezi českými e-shopy?

  Dočkáme se hojnějšího využívání dynamického pricingu mezi českými e-shopy?

  Spousta e-shopistů nemění ceny několik let a maximálně občas poskytuje slevy. Přitom práce s cenotvorbou […]

  Číst více