Zpět na případové studie

Benefity - UX a grafický návrh aplikace a firemního webu

Pro společnost Benefity a. s. – předního dodavatele benefitních programů, jsme realizovali kompletní redesign webových projektů. Během několika málo měsíců jsme navrhli kompletně nový design core benefitní aplikace stejně jako webových stránek.

Navštívit web
Benefity a.s.

Představení klienta

Společnost Benefity a. s. je jedním z předních poskytovatelů benefitních systémů na českém a slovenském trhu. Mezi její zákazníky se řadí malé rodinné firmy, stejně jako velké nadnárodní korporace. Svým zákazníkům dokáže poskytnout zvýhodnění nabídky u tisíců poskytovatelů služeb a maloobchodních prodejen.

 

Bezprostředně před začátkem spolupráce došlo také k akvizici stravenkového systému Naše stravenka od řetězce Lidl, jejíchž prezentaci bylo také nutné zahrnout do struktury webové prezentace.

Na čem jsme pracovali

Předchozí design webových stránek a webové aplikace pro benefity management vznikal poměrně organicky, nebyl vizuálně konzistentní a v mnoha případech neodpovídal správných zásadám user-experience. Proto po vyhraném výběrovém řízení, v rámci kterého jsme dodali skicovné hlavní stránky webu, byla započata spolupráce zahrnující:

  • úvodní konzultace s klientem
  • moderované rozhovory se zástupci reprezentativního vzorku zapojených firem
  • přípravu reportu shrnující doporučení pro novou verzi webové aplikace
  • návrh klikatelného prototypu webové aplikace
  • grafický design webové aplikace
  • přípravu modelových grafických designů transformace aplikace do korporátní identity jednotlivých obchodních partnerů klienta
  • návrh nové informační architektury webových stránek – cílem bylo její zjednodušení, ale zároveň integrace nově akvizovaného produktu Naše stravenka
  • grafický design webových stránek

 

V případě webu i aplikace jsme si uvědomovali důležitost špičkové použitelnosti na mobilních zařízeních. Proto jsme design pro desktop i mobil vytvářeli separátně.

Benefity a. s.

Zaujala vás naše práce?

Kontaktujte nás!