Zúčastnili jsme se semináře Bohatý sirotek, s Miroslavem Princem a Janem Laiblem

12. 5. 2014 Aktuálně Reportáže z akcí, konference, školení

V sobotu 10.5.2014 jsme se zúčastnili semináře Prodávejte konané v pražském hotelu Diplomat. Velký přínos to mělo zejména pro náš obchodní tým, který se zde mohl inspirovat, jak s klienty komunikovat prostřednictvím telefonu a jak si počínat při osobním jednání na schůzce. Přednášející byli v tomto oboru uznávané kapacity Miroslav Princ a Jan Laibl.
Seminář na téma jak prodávat není zdaleka první svého druhu. Charitativní a vzdělávací organizace Bohatý Sirotek jich pořádá několik do roka. Pod záštitou Jonáše Motyčky se pravidelně konají vzdělávací semináře, jejichž výtěžek putuje na podporu dětí v dětských domovech.
Vzdělávací semináře pořádané Bohatým sirotkem jsou postaveny na ochotě významných manažerů a lektorů předat své zkušenosti bez nároku na honorář. Výtěžek těchto akcí jde nejen na děti v dětských domovech ale i do SOS vesniček. Primárně se finanční prostředky využívají pro nákup vzdělávací literatury, her a CD-Rom. Vše úspěšně běží pod heslem „Vzdělávejte se a zároveň pomáhejte…“
Sobotní seminář Prodávejte zahájil Miroslav Princ svou přednáškou na téma obchodních telefonátů, která byla rozložena do dvou hodinových bloků. Po krátké pauze na občerstvení a výměnu kontaktů zúčastněných osob pokračoval Jan Laibl se svými radami, jak absolvovat úspěšnou obchodní schůzku. Celý seminář se nesl v příjemném duchu, nešlo pouze o jednostranný monolog přednášejících, ale často došlo i na otevřenou diskuzi obohacenou o mnoho případů z praxe. Osobně mě mile překvapilo, kolik vzdělání chtivých jednotlivců se rozhodlo vyměnit slunné sobotní odpoledne za pobyt v uzavřené konferenční místnosti. Myslím, že tak jako já nelitovali a odnesli si spoustu zajímavých poznatků pro svůj profesní i osobní život.
Společnost Fresh Services je dlouhodobě hrdým partnerem aktivit projektu Bohatý sirotek.