4 tipy pro spolehlivý hosting

9. 3. 2016 Aktuálně Naše řešení

Z našich zkušeností můžeme říct, že úspěšný web dělají především 3 věci.:

  • profesionální provedení samotného webu

  • efektivní marketing

  • stabilní hosting

O nezbytnosti prvních dvou věcí nepochybuje téměř nikdo, třetí však někteří lidé stále nepřikládají velmi velký důraz. Pokud patříte mezi ně, doporučujeme si přečíst tento článek.

  1. Zjistěte si stav serverů

Pro vysvětlení, co to hosting vlastně je, si dovolíme použít malé přirovnání. Představte si, že stavíte luxusní vilu na podmáčeném pozemku, ze kterého vede jen dávno zpravovaná rozkodrcaná polní cesta. Domníváme se, že většina z vás by tak neučinila. To samé je i s hostingem. Je neefektivní umístit moderní webovou prezentaci (luxusní vilu) na nekvalitní hosting (podmáčený pozemek) s nestabilním a pomalým připojeným (rozkodrcaná polní cesta).

Fresh reakce: Doporučujeme si zjistit stav serverů poskytovatele webhostingu před umístěním webové prezentace. Existují společnosti, u kterých slovo server znamená starý počítač připojený k internetu, na kterém jsou nahrány stránky klientů. Například existují společnosti poskytující hosting zdarma, ale nízká cena hostingu bývá častokrát vykompenzovaná špatným stavem serverů. Naše digitální agentura Fresh Services dbá na to, abychom naše weby byly umístěny na těch nejmodernějších serverech připojené k páteřní síti (velmi rychlé internetové připojení), které pravidelně každé 3 roky obměňujeme.

  1. Výpadek webu může být konečná

Je-li pro Vás internet hlavním zdrojem podnikání, je třeba zajistit, aby se zákazníci na Váš web dostali kdykoliv. Dlouhodobý výpadek serveru (například 1 den) hrubě snižuje důvěru zákazníků ve Váš web. Je to stejné jako s restaurací, která je nucena na 2 měsíce zavřít. Také se jí potom jen pomalu vrací ztracení zákazníci. Nehledě na fakt, že po dobu odstávky nevyděláváte.

Fresh řešení: Je určitě dobré a na místě zvážit kromě ceny hostingu i jeho stabilitu. Například s naší agenturou se výpadku webu nemusíte bát, neboť v případě výpadku jeho serveru se načte jeho záloha z druhého.

  1. Správné nastavení od odborníků

Pokud nejste expert na problematiku serverů, nastavit vlastní server je poměrně obtížné. Proto zvolte takovou agenturu, která vám s tím pomůže (ne u všech společností je toto standard). Při nastavování serveru je například nutné ohlídat si nastavení DNS záznamů. U mnoha webů i u velkých společností, se stává, že kvůli špatnému nastavení DNS se při napsání adresy bez www nezobrazuje žádný web. To je v dnešní době, kdy adresu bez www zadává většina uživatelů, tragický omyl, který může odradit mnoho Vašich případných zákazníků.

Fresh řešení: Doporučujeme si také ohlídat zálohování. Může se stát, že na vaší webové prezentaci uděláte chybu, například smažete část zdrojového kódu, kterou nepůjde posléze vrátit zpět obvyklými procesy. Naše agentura má řešení. U všech serverů používá systém GIT, který umožňuje obnovit předchozí verzi webu.

  1. Nejlepší je mít hosting od tvůrce webu

Pokud Váš tvůrce webu poskytuje webhosting alespoň v trochu slušné kvalitě, nedoporučujeme procházet ostatní nabídky a automaticky umístit web k němu. Možná si říkáte proč, když můžete sehnat někoho stejně dobrého za nižší peníze? Pokud byste sehnali poskytovatele webhostingu splňující předchozí body, je možné, že se komplikacím nevyhnete.

Fresh řešení: Hosting agentur tvořících web bývá obvykle nastaven způsobem, aby byl kompatibilní s jimi vytvořenými webovými stránkami. Pokud by se na webu objevil jakýkoliv problém, nestane se, že tvůrce webu Vám bude tvrdit, že je problém u hostingu, a poskytovatel hostingu, že je problém na webu. Máte-li web a hosting u jedné společnosti, řešení najít musí, ať je problém kdekoli. Navíc ušetříte čas tím, že budete moci jednat jen s jednou osobou.

Řešíte otázku hostingu i Vy a chcete vědět více, napište nám na office@freshservices.cz a rádi Vám nezávazně poradíme.