Kolem optimalizace pro vyhledávače panuje spousta mýtů a nejasností. Školení v H1, kterého jsem se zúčastnil, pomohlo vyplnit bílá místa na mapě mých dosavadních SEO znalostí.

Jednodenním kurzem nás provedl zkušený SEO konzultant Pavel Pajkrt, který se v oboru pohybuje už deset let, tedy téměř od začátku. Během školení se ukázalo, že je nejen odborník, ale i schopný prezentátor a ochotný mentor.
V úvodním průletu SEO historií od dob webového pravěku, kterému vládly fulltextové vyhledávače, a každý mohl dosáhnout primitivními metodami uměle dobrých výsledků, jsme do minulosti zařadili také dobu, kdy jedinými metrikami byly pozice a návštěvy. Při dnešní optimalizaci daleko více závisí na kvalitě samotné návštěvy, na kterou musí být stránka připravená.
On-page faktorům, tedy obsahu stránky, byla proto věnována nejobsáhlejší kapitola. Nezáleží jen na kvalitě samotného textu, ale také na správné struktuře stránky a jejím grafickém designu. O tom, jestli se z návštěvy stane transakce, totiž rozhodují i nejmenší detaily.
Pro samotné pozice je však stále potřeba mít i „renomé“, které pomáhají vybudovat kvalitní zpětné odkazy. Těm se Pavel Pajkrt věnoval také podrobně, zpochybnil význam výměny odkazů a varoval před různými černými technikami, jako jsou odkazové farmy a klamné přesměrování. Zlatým pravidlem podle něj je „Dělejte při SEO jen to, co nemusíte skrývat před konkurencí.
Přínosné pro školení byly také různé otázky a úhly pohledu, které přinesli jednotliví účastníci, od programátora, přes správce malého e-shopu až po PR manažerku velké pojišťovny. Každý ve svém oboru řeší trochu jiné problémy a má odlišná očekávání. Nakonec však všichni odcházeli spokojení.
A co je vůbec nejdůležitější? Dozvěděl jsem se věci, které budu moci použít v praxi ke zlepšování výsledků našich klientů ve vyhledávačích. Nejen proto mohu školení doporučit.

David Mynář

David Mynář

V roce 2014 nastoupil do Freshe jako junior, od roku 2019 je jedním z partnerů. Webová analytika, strategie a práce s daty jsou jeho největší specializací. Vede celé naše marketingové oddělení.

Přihlaste se k odběru novinek

  „Od nádeničiny po marketingové strategie“ – rozhovor s veteránem freshího obchodu Radimem

  V rámci našeho desetiletého výročí jsme si dnes pozvali na rozhovor služebně nejstaršího aktivního člena našeho […]

  Číst více

  Web je středem vašeho marketingu. Ukážeme vám pár triků, jak z něj vytěžit maximum

  Chce-li firma získat na internetu konkurenční výhodu, perfektní firemní web je základ. To není jen fráze. […]

  Číst více

  Malý hostingový slovníček

  Protože naše hostingové řešení FreshCloud vstoupilo do ostré verze, můžete si v následujících dnech na našem […]

  Číst více