Zabezpečte webový projekt certifikátem

23. 5. 2016 Akční nabídky Aktuálně Webové stránky

Nejprve pár pojmů. Známe internetový protokol HTTP (Hypertext Transfer Protocol). Jedná se o protokol, který zjednodušeně řečeno umožňuje výměnu dat mezi uživatelem a serverem při “brouzdání” na internetu.  Tento protokol ovšem neumožňuje šifrování – tzn., že všechna data, která jsou mezi serverem a uživatelem během brouzdání přenesena, jsou přenesena v nešifrované podobě. To může mít za následek odposlouchávání přenášených dat a může vést až k jejich zneužití.

Naštěstí máme ještě protokol HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure). HTTPS je rozšíření protokolu HTTP, které umožňuje zabezpečit a šifrovat spojení mezi uživatelem (např. webový prohlížeč Vašeho zákazníka) a serverem (např. Váš e-shop). Díky šifrovanému spojení tak nemůže dojít k odposlechu přenášených dat nebo jejich podvržením. Zkrátka je vše zabezpečené a přenášená data nejsou v ohrožení.

K provozu webové prezentace nebo e-shopu pod zabezpečeným protokolem HTTPS je třeba bezpečnostní certifikát.

V dnešní době již není provoz webové prezentace pod certifikátem nákladná záležitost. Bezpečnostní certifikát vydává certifikační autorita, která po ověření identity umožní nainstalovat bezpečnostní certifikát ke konkrétní webové prezentaci / e-shopu.

rapid-800x800Známe několik základních typů certifikátů – Rapid SSL, Rapis SSL Wildcard, Comodo Positive SSL, Comodo Essential SSL Wildcard a např. Comodo Extended Validation. Liší se převážně v míře ověřování identity žadatele o certifikát, případně o možnosti využití certifikátu pro subdomény.

Instalace certifikátu a provoz webové prezentace pod HTTPS má navíc pozitivní vliv na umístění webové prezentace ve vyhledávačích.

Standardní cena za nejběžnější certifikát single domain od Rapid SSL včetně instalace je 2.900 Kč bez DPH na první rok. V rámci akce bezpečného května a června 2016 nabízíme 50% slevu – 1.450 Kč bez DPH! Neváhejte nás kontaktovat pro více informací!